На запрошення Всекитайського благодійного фонду імені Сун Цінлін та за підтримки Посольства України в Китайській Народній Республіці найкращі учні-члени Малої академії наук взяли участь у ІІІ Міжнародному літньому таборі Сун Цінлін, який проходив 16-23 липня в Пекіні (Китайська Народна Республіка).
До Китаю з'їхалися близько трьохсот обдарованих юнаків та дівчат із п'ятнадцяти країн світу. До складу української делегації увійшли дев'ять учнів-членів Малої академії наук - переможці всеукраїнських конкурсів-захистів МАН за напрямами мистецтвознавства, фольклористики та етнографії: Черних Юлія з Автономної Республіки Крим, Кудряшова Анна з Київської області, Чеснокова Олеся з Луганської області, Муравська Богдана з Львівської області, Лях Вікторія з Полтавської області, Кіструга Софія з Рівненської області, Лінчак Анна з Сумської області, Яворська Олена з Тернопільської області та Кравченко Юлія з Києва.
Програмою літнього табору передбачалося проведення командних змагань, презентацій національної культури і традицій своєї країни учасниками табору, відвідування найвідоміших місць Пекіна та Внутрішньої Монголії.
Учасники міжнародного табору були поділені на групи, які складалися із представників різних країн. Працюючи у групах, виконуючи різні завдання, граючись в різноманітні ігри діти мали змогу ближче познайомитися один з одним, поглибити свої знання з іноземної мови і більше дізнатися про культуру різних народів.
Програмою літнього табору була передбачена поїздка до Внутрішньої Монголії - автономного регіону на півночі Китаю, де учасники ознайомилися з культурою, побутом, звичаями, піснями, танцями населення, яке проживає на цій частині території Китаю.
Учасники табору побачили справжні монгольські юрти і мали змогу насолодитися краєвидами Внутрішньої Монголії, відвідати заповідні місця кам'яного лісу Ашаду - одного з найрідкісніших гранітних утворень в світі, яке належить догеологічного парку Кейшикетенгу.
У місті Чіфенг Внутрішньої Монголії учасники табору виступили на гала-концерті, де презентували культуру своїх країн. Українська делегація виконала відому українську пісню "Червона Рута" і продемонструвала національні українські костюми різних регіонів України (Гуцульщини, Галичини, Донщини, Слобожанщини, Волині, Сіверщини, Таврії, Поділля, Запоріжжя та Наддніпрянщини).
Учасники табору побували на найбільшій у світі площі Таньаньмень в Пекіні, до якої прилягають будівлі китайського парламенту - Дім народних зборів і надсучасний Великий національний оперний театр. Площа Тяньаньмень традиційно вважається символічним серцем китайської нації.
Також відвідали Заборонене місто (або "Гугун") - найбільший у світі палац (720 тис. м2), де до 1924 року проживали китайські імператори мінської та цінської династій. Комплекс нараховує 980 будівель та 8707 кімнат.
Незабутнім є відвідання молоддю з усіх куточків земної кулі Великого китайського муру - найвідомішої пам'ятки світової архітектури, який простягається з північного Китаю загалом більш ніж на 21 тис. кілометрів.
Цікавою подією літнього табору стала виставка культур країн, організована в день закриття табору, на якій діти обмінялися оригінальними подарунками, та заключний гала-концерт під час церемонії закриття табору.
Табір був організований фундацією імені Сун Цінлін - китайської політичної діячки, дружини Сунь Ясена, видатного політичного діяча КНР.
Пані Сун Цінлін зробила суттєвий внесок у мир на планеті, розвиток міжнародних обмінів, зміцнення прав жінок та дітей Китаю і вважається однією з найвидатніших жінок ХХ століття.
Українські обдаровані діти внесли свій вклад в розвиток та укріплення міжнародних зв'язків між Україною та Китайської Народною Республікою.